AktualnościSeniorzyWiadomościZdrowie

Pierwsze opaski telemedyczne SiDLY trafiły do mieszkańców

20 stycznia w Urzędzie Gminy Stare Babice rozdano pierwsze opaski telemedyczne – SiDLY w ramach „Programu Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice”

Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego celem jest zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom gminy Stare Babice usługi polegającej na bezpłatnym dostępie do telefonicznej opieki domowej. Polega ona na elektronicznym, całodobowym monitoringu i przyzywaniu natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników w miejscu ich zamieszkania. Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny – nawet, gdy opiekun jest daleko.
Opaska telemedyczna ma wbudowaną aktywną kartę SIM, a na obudowie – jeden przycisk, za pomocą którego użytkownik nawiązuje połączenie z dyspozytorem centrum teleopieki. Opaska monitoruje funkcje życiowe użytkownika i wyposażona została m.in. w przycisk SOS oznaczony alfabetem Braille’a, detektor upadków i funkcję lokalizacji. W sytuacji upadku lub wciśnięcia przycisku SOS ratownicy podejmują natychmiastową interwencję, by udzielić pomocy użytkownikowi opaski.
Pierwsi użytkownicy tego urządzenia podpisali już dwuletnie umowy w ramach Programu Usług Teleopiekuńczych. W trakcie spotkania beneficjenci programu zapoznali się z zasadami użytkowania opaski oraz mogli zadawać pytania przedstawicielowi firmy SiDLY, panu Damianowi Głos, który w przystępny sposób udzielał
na nie odpowiedzi. Wiele ciekawych informacji przekazała zebranym także pani Agnieszka Kosiorek Dyrektor
ds. Rozwoju Teleopieki z SiDLY Sp. z o.o, która doceniała naszą gminę za przystąpienie do realizacji programu. Podczas spotkania Wójt Gminy podkreślił znaczenie rozwoju teleopieki w naszej gminie, która zapewni jej użytkownikom większe bezpieczeństwo i podniesie komfort życia.
Zgłoszenia do programu usług teleopiekuńczych są nadal przyjmowane, aż do wyczerpania opasek.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie i otrzymaniem teleopaski powinny zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach przy ul. Rynek 21 w celu wypełnienia wniosku i złożenia
wymaganych dokumentów.
Wszelkie informacje można uzyskać, kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 722 90 11 wew. 230.

pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Skip to content